23. 11. 2020–27. 11. 2020, Markéta Hloušková Školka

Mrazivé čarování

S koncem listopadu přichází i mrazivé počasí a tak se naše okenní tabulky někdy promění v krásné umělecké dílo. Mráz k nám tak pomalu vklouzl i do školky... A my objevujeme kouzlo mrazu nejen na papíře, ale i v hádánkách, básničkách a hledáme jestli po sobě nezanechal nějakou stopu i venku.
Blíží se nejkrásnější období v roce a tak se společně s dětmi připravujeme na Advent. Tvoříme společně adventní věnec, abychom mohli postupně rozsvítit čtyři svíčky i u nás ve školce. Pohádka o chamtivém a lakomém muži, který měl spoustu peněz, ale žádné přátelé nám ukázala, jak moc je důležité se umět rozdělit a myslet i na druhé, abychom byli sami v životě šťastní. A tak jsme se s dětmi rozhodli, že uděláme radost jedné holčičce a jednomu klukovi, kteří naši pomoc potřebují.... Zapojili jsme se do projektu Krabice od bot a obdarovali tak dvě děti ve věku našich školkáčků. Balíčky už jsou na cestě ke svým majitelům a my s dětmi máme dobrý pocit, že někdo díky nám bude mít hezčí Vánoce.
Nejen veselé věci přicházejí před Vánoci a tak i u nás ve školce nastává na chvilku smutek, protože jsme se rozloučili s naší morčecí slečnou - Rozárkou. I přesto se moc těšíme na to, co nám tento letošní adventní čas přinese...