22. 11. 2021–26. 11. 2021, Markéta Hloušková Školka

Připravujeme se na Advent

Ve vzduchu je cítit vůně strouhaných jablíček a pečeného štrúdlu a koberec i školková šatna se proměňují v hvězdné nebe. Není to náhoda... Pohádka Hvězdné tolary nám ukázala, že ikdyž nemáme téměř nic, můžeme se i tak s druhými rozdělit a získat mnohem víc.
S dětmi hledáme cesty, jak být k sobě laskaví, jak můžeme pomoci jeden druhému nebo jak obdarovat ty, kteří to potřebují. Pomáháme si a radujeme se společně ve školce i venku při společných hrách.

Při tom se druhým rokem přidáváme k projektu Krabice od bot. Společně plníme krabici pro jednu holčičku a pro jednoho kluka, kteří jsou ve věku našich školkáčků, a kteří nemají takové štěstí jako my. Děti přidávají spoustu nápadů, jakým dárkem bychom jim asi udělali radost a tak dárky pečlivě připravujeme, další den tiskneme vlastní balící papír a v pátek už dárečky pečlivě balíme. Ikdyž některé hračky se dětem líbí natolik, že by je chtěly samy objevit v nějakém tom vánočním balíčku, víme, že teď už putují na místo, kde udělají radost největší.