10.9.-14.9.2018

Tento týden jsme si vyprávěli pohádku o pejskovi, kočičce a pracovité Andulce, kterou nevlastní matka vyhnala z domu. Andulka se ale ve světě se neztratila, cestou pomohla studánce plné bláta, jabloni, kterou sužovaly housenky, zanedbanému koníčku s hřívou plnou bodláků i staré peci, kterou už dlouho nikdo neočistil od popela. Dívenka byla v pohádce za své dobré skutky náležitě odměněna a my jsme společně s dětmi vše naplno prožívali. Sbírali jsme jablíčka, malovali uhlíky na dřevo, díky dešti jsme si užili i velké bláto a skákání v kalužích a na jedné z procházek jsme se nevyhnuli ani bodlákům. Počasí nám přálo a celým týdnem nás také provázely nové říkačky a písničky.

4.9.-7.9.2018

První týden ve školce byl pro nás všechny poznávací a seznamovací. Děti přijely nabité zážitky z prázdnin, a tak jsme si povídali, kde všude cestovaly a co přitom zažily. K tomu nám pomohla i nová říkačka o pěti malých výletníčcích, kterou jsme propojili s pohybem a připomněli si tak letní cestování. A jako malí výletníčci jsme také pěšky a chvílemi i klusem začali prozkoumávat okolí školky. Dostali jsme se na louky i do lesa, pozorovali, co se děje v trávě, stavěli domečky v lese, ochutnávali jsme čerstvé ořechy, sbírali šípky na voňavý čaj a také žaludy pro zvířátka na zimu. Děti si také mohly pomalovat své hrnečky na pití a společně vytvořily kalendář se svými jmény a narozeninami. Malovali jsme také květináče, do kterých jsme zasadili květiny a které nám teď zdobí hernu a některým dětem i jejich domovy. A při tom všem jsme se učili být spolu, vzájemně respektovat jeden druhého a už teď se těšíme, co dalšího spolu prožijeme.
 
Výletníčků malých pět, vydalo se na výlet.
První panáček, sedl na vláček,
druhý odplul lodí, třetí letěl vzducholodí,
čtvrtý odjel autobusem a ten pátý chudinka
musel běžet klusem…
 

18.9.-22.9.2017

Tento třetí týden nás doprovázela klasická pohádka bratří Grimmů O Červené Karkulce, kdy zlo bylo nadobro zničeno tím, že se vlk utopil a všem se ulevilo. Děti malovaly prstovými barvami, vyráběly si košíčky z papíru a stromy z dřevěných špachtlí a korkových špuntů a pekly bábovku. Venku bylo už opravdu podzimně a mlhavo, tak jsme se naučili písničku Už nastává čas podzimní.