březen

4. TÝDEN: 23.- 25. března
 
Hned po Smrtné neděli jsme vyrobili Moranu - děti nadšeně malovaly a navlékaly vejdumky na korále, malovaly Moraně obličej a strojily ji a pak jsme ji za zpěvu písniček a básniček vhodili do potoka. Moc se jí do studené vody nechtělo. Druhý den jsme si vyrobili létéčko z krásně napučených větviček a barevných pentliček, které jsme si ozdobili papírovými ptáčky. Vyprávěli jsme si pohádku Hrnečku, vař a tu jsme si zahráli i jako divadlo a vyrobili si krásné kouzelné hrnečky. Zdá se, že se počasí umoudřilo, zima opravdu odešla a nastalo nádherné jaro. Moc jsme si tak užili hrátek venku. Pustili jsme se do dalšího objevování místních skalek, našli jsme parádní jeskyni, kterou děti hned zabydlely, a našly tam dokonce i zkamenělý dinosauří zub! Společnost nám nově dělali motýlci – hlavně žluťásci – včelky, čmeláčci a berušky, probuzené ze zimního spánku.

 

 
3. TÝDEN: 16.- 18. března
 
Tento týden jsme vyprávěli pohádku O červené karkulce, a tak jsme modelovali košíčky, pekli bábovku a vyráběli hladového vlka, kterého jsme pak krmili balonky. Karkulku jsme nejen vyprávěli, ale také hráli jako loutkové divadlo ve školce i jako divadlo přímo v lese.  K tomu jsme si v lese nejdříve postavili chaloupku pro babičku. Protože bylo nádherně, užili jsme si i spoustu dalších venkovních aktivit – vyzkoušeli jsme nové pilky, lopatky, motyčky i hrabičky a radovali se z nového písku v pískovišti.

2. TÝDEN: 9.- 11. března
 
Tento týden jsme si vyprávěli příběh O statečné sněžence, a tak jsme se hned zpočátku týdne vydali na výpravu za sněženkami. Našli jsme jich celý koberec blízko potoka, což bylo i krásnou příležitostí k házení kamínků a pouštění lodiček z trávy a klacíků. Navíc jsme po cestě našli další poklady – šnečí stráňku plnou prázdných šnečích ulit (hurá, těšíme se na malování) a srnčí parůžek. Po dva dny panovalo krásné jarní počasí, takže jsme stihli spoustu her a běžeckých závodů na okolních loukách i v lese. Objevili jsme nádherné skalní město, které bylo třeba důkladně prozkoumat, a tak se z nás na chvíli stali malí horolezci. Udělali jsme i pořádný kus práce – uklidili jsme si okolí školky a přilehlý les a za odměnu jsme si pak ještě užili klouzání na sněhu a budování sněhových tunelů. Ani vevnitř ve školce jsme ale nezaháleli, dětem se moc líbilo malování kouzelnými barvičkami smíchanými s pěnou na holení, hrátky s modelínou a muzicírování.

 
To jsou krásné drahokamy...
1. TÝDEN: 2.- 4. března
 
Tento týden jsme se všichni seznámili s dětmi i novými dospěláky, školkou a spoustou krásných hraček a pomůcek i s okolním lesem a loukami. Vyrobili jsme si hrníčky, věšáčky na ručníčky a stojánky na pastelky. V pondělí na nás čekala v lese nová kamarádka sovička, které jsme dali jméno Eliška. Skřítci z nedalekého lesa si pro nás na uvítanou připravili překvapení - poklad z drahokamů. Stihli jsme si užít možná poslední letošní sněhové nadílky - postavili jsme několik sněhuláků a sněhovou motorku a klouzali se a klouzali....