červen

Všem přejeme krásné prázdniny a těšíme se v září na nové společné zážitky!

 
18. TÝDEN: 29.-30. června
Poslední školkový týden před prázdninami byl krátký, ale i tak jsme toho stihli spoustu. V pondělí odpoledne se konal závěrečný školkový oheň i s rodiči, na který děti uhnětly těsto na opékání a nařezaly dřevo. Přímo u ohně jsme pak namalovali poslední společný obraz na bílé prostěradlo a ještě potrénovali lukostřelbu. Zazpívali jsme si také s kytarou a dalšími nástroji. V úterý už nastalo velké loučení, školka se na dva měsíce zavřela a všichni se moc těšíme opět v září na další společná dobrodružství. Krásné léto všem.

Všechny fotografie z 18. týdne jsou ke shlédnutí i ke stažení zde.

 
17. TÝDEN: 22-24. června
Tímto týdnem nás provázela nádherná pohádka O nespokojené Haničce. Znovu jsme se přesvědčili o tom, že i stromy, květiny a všechno kolem nás má svou duši a že hlavním úkolem lidí je udržovat si svou duši čistou – mít rád sám sebe i všechno a všechny kolem, pomáhat ostatním, dávat si pozor na své činy – nikomu a ničemu neubližovat, dávat si pozor na svá slova – nemluvit o nikom ošklivě a nelhat a dávat si pozor i na své myšlenky – všem přát jen dobré. Počasí bylo krásně aprílové, a tak jsme se několikrát zablátili v loužích a pak zase umyli v mokré trávě na louce. Všude dozrávaly třešně, děti si je hojně nosily ke svačině a papírovou třešeň si také vyrobily. Namalovali jsme si letní louku a natiskali na ni korkovými špunty květiny a ušili svatojánské bylinkové polštářky. Všichni jsme se těšili, jak budeme mít krásně voňavé postýlky.
 
 
 

 
16. TÝDEN: 15.-17. června
Tento týden jsme se seznamovali se životem indiánů a všichni se v indiány proměnili – vyrobili jsme si indiánské, vlastnoručně malované, oblečky, čelenky s péry a náramky z kůže. Vedle školky nám dokonce vyrostlo i teepee. O indiánech jsme si zpívali, učili se básničku a vyprávěli pohádku, a tak se dozvěděli, jak důležité jsou v životě láska a porozumění a jak silní můžeme být, když všichni spojíme své síly. Nakonec jsme se jako praví indiáni učili střílet z luku a šlo nám to všem náramně. Howgh.
 
15. TÝDEN: 8.-10. června
Tímto týdnem nás provázela pohádka O Bajajovi. Děti vyrobily z punčochy koníka a z papíru draka, ale hlavně se draci objevili snad úplně všude, zvláště v nedalekém lesíku. Naštěstí se do nich neohroženě pustili naši chrabří rytíři, a tak jsme sekali hlavy a zachraňovali princezny ostošest. Seznámili jsme se také s malováním ovčí vlnou a děti si uplstily nádherné rozkvetlé louky. Nad školkou začaly dozrávat lesní jahůdky, tak jsme si mohli i zamlsat. Na louce se objevila opět nová mláďata sarančat a vůbec spousta hmyzu, které jsme pozorovali ve zvětšovacích skleničkách. Největším překvapením bylo, když jsme si chytili jednoho pavoučka a ukázalo se, že se jedná o maminku, která na zádech vozí svá mláďátka, takže se ve skleničce z ničeho nic hemžilo pavoučků několik desítek.
 
14. TÝDEN: 1.-3. června
Tento týden jsme si vyprávěli pohádku O vrbové víle, a prožili si tak, jak lze krásně souznít s přírodou a milovat ji. Vyrobili jsme si jarní kloboučky, malovali rozkvetlou louku, jak ji dobře známe z okolí školky, a uplstili vílenku z ovčí vlny, které jsme pak upletli houpačku z vrbových proutků. Je nádherné sledovat, jak se děti rozvíjejí – už samy hrají divadlo a před odpoledním odpočinkem vyprávějí pohádky. Spoustu času jsme také strávili venku a ve středu si dokonce užili první opravdu letní den.
 

Všechny fotografie ze 14. týdne jsou ke shlédnutí i ke stažení zde.