květen

13. TÝDEN: 25.-27. května
Tento týden jsme si vyprávěli a hráli pohádku O Žabím princi a dozvěděli se tak, jak důležité je plnit své sliby. Vyrobili jsme si žabičky z krásných říčních oblázků, masky Žabího prince a malovali pulce prstíky i štětci. O žabkách jsme si taky zpívali a povídali básničky a co jsme toho naskákali…. Jeden den jsme si vyrobili parašutisty s padáky a s těmi jsme se pak vyřádili ve školce i venku. Létali překrásně a my se tím zase naučili něco o fyzikálních zákonech.
 
12. TÝDEN: 18.-20. května
 

Tento týden jsme hodně experimentovali s barvičkami a kapátky. Nejdříve jsme pomocí kapátek a podložek pod mýdlo vytvářeli obrazy na kuchyňských utěrkách a pak jsme pomocí kapátek, barviček, Jaru a vatových tyčinek malovali v mléku. Vznikly nám neuvěřitelně krásné výtvory. Škoda jen, že ty „mléčné“ není možné odnést domů. Vyrobili jsme si také korkové rybičky, s nimiž si pak děti cvičily postřeh, když je honila dravá štika. Vyprávěli jsme si pohádku O Zlatovlásce, hráli si ji jako divadlo s našimi dřevěnými figurkami a Zlatovlásku jsme si i z vařečky, různobarevných látek a ovčí vlny vyrobili. Poslední den nám mocně zapršelo, tak jsme opět nevynechali snad jedinou louži v celém širém okolí a postavili nespočet rybníčků, kanálků a potůčků. Po cestě domů jsme se naštěstí krásně umyli v již vzrostlé trávě na louce za školkou s nádherným výhledem na pasoucí se kravičky a jejich skotačivá telátka.

 
11. TÝDEN: 11.-13. května

Tento týden jsme malovali a lepili rozkvetlý strom, vyráběli motýlky a z prkének stloukali domeček pro kůzlátka. Vyprávěli jsme totiž pohádku O vlkovi a kůzlátkách a opět došlo i na tolik oblíbené divadlo. Děti byly nadšené, že zlý vlk zase dostal na frak a všechno dobře dopadlo. Velkou radost vyvolaly i nové přírůstky do školky – hlavně pískovnička naplněná krupicí. Děti zkoumaly vlastnosti mouky, přesýpaly, psaly v ní i kreslily…. Jemnou motoriku si pak procvičily na nové aktivitě spočívající v přiřazování různě velkých šroubků ke správným podložkám a matičkám. A novými křídami jsme zase krásně vyzdobili přilehlé chodníky i silničky v širém okolí.

Další fotografie z 11. týdne jsou ke shlédnutí zde.

 

10. TÝDEN: 4.-6. května

Tento týden byl u nás ve školce zase nádherný. Vyrobili jsme srdíčka a navlékli korálky pro maminky, malovali louku prstovými barvičkami a modelovali ptáčky ze samotvrdnoucí hmoty. Na louce rozkvetly pampelišky, tak jsme mezi různými hrami vili věnečky. Vyprávěli jsme pohádku o Popelce a zahráli si ji jako divadlo. Naštěstí pláštíků, které můžou sloužit jako sukně, šaty nebo pláště pro princezny anebo jako pláště pro prince, máme ve školce dostatek, korunky taky, takže o kostýmy bylo postaráno. Všechny holčičky si vyzkoušely, jaké to je být Popelkou, a kluci zase princem, a my všichni jsme se na chvilku proměnili v holoubky, kteří pomáhají Popelce přebírat – v našem případě fazole tří různých barev. Ve středu nám krásně zapršelo, tak jsme si ještě užili vodních hrátek v loužích.