13. 9. 2020, Markéta Hloušková Školka

Nová školková parta

Září, září...nejen školáky volá tato písnička do školy. Děti z mravenčí školky čekalo po prázdninách spoustu nového. Školka dostala novou výmalbu, obměnily se tváře, se kterými se děti budou denodenně setkávat, přišli noví kamarádi.
První týden věnujeme seznamování, vzájemnému poznávání a utváření společných pravidel. Tak jako pavouček tká svou nitku, tak i my tkali nitku přátelství, aby bylo pouto mezi námi pevné a silné. Učíme se vzájemnému respektu a sžíváme se s prostředím a chodem školky. Malujeme látkové pytlíčky, tvoříme narozeninové sluníčko a utváříme si prostor ve školce tak, abychom se v něm cítili dobře. I tento rok s námi zůstávají dva zvířecí kamarádi, o které pečujeme a učíme se o ně starat. Poznáváme, kolik legrace si s nimi můžeme užít a zároveň se učíme domlouvat a dělit s kamarády.
Prozkoumáváme okolní louky a lesy, kde staví děti domečky pro skřítky a lesní zvířátka. Na louce chytáme kobylky a poznáváme další luční tvory. Budujeme nová přátelství, trháme kytičky a společně se těšíme z pohybu venku.