Markéta Hloušková

marketa.hlouskova@domraveniste.cz +420.775086300

Mraveniště sleduji z povzdálí již několik let, ale čím víc se blížil nástup naší starší dcery do školy, přála jsem si najít přátelské místo, kde se naše děti budou moci rozvíjet tak, jak potřebují. Komunita lidí, které propojuje stejná myšlenka a ukazuje dětem různé cesty a možnosti mi byla vždy velmi blízká. Vystudovala jsem Pedagogiku volného času se zaměřením na environmentální výchovu v Liberci. Při práci s dětmi ráda využívám prožitkovou a lesní pedagogiku. Inspirací mi jsou však i další pedagogické směry, ze kterých si vybíram to pro mě nejcennější. Největší školou mi jsou každý den naše tři děti, které mi ukazují, že ne vždy ta nejjednodušší cestička je ta správná. Vyzkoušela jsem si jak lektorskou práci s dospělými, tak s dětmi v různých věkových skupinách.
Nejvíce mě však vždy lákala práce s těmi nejmenšími. Působila jsem v mateřském centru, pracovala v mateřské škole, kde jsem se utvrdila, jak je důležitý čas a způsob, jaký dětem věnujeme. Jsem moc ráda, že můžu děti podpořit v rozvoji jejich fantazie a představivosti, pomoci pro ně vytvářet láskyplné prostředí, ve kterém se budou cítit šťastné a spokojené. Podpořit je v jejich individualitě a vést je při hledání jejich místa na tomto světě. Mám ráda hory, les, kolo, dobré jídlo a červené víno. Baví mě nacházet starým věcem nové místo, relaxovat s knížkou v ruce a setkávat se s přáteli. Do Mraveniště dojíždíme z Maršova u Úpice.

Veronika Hauser

veronika.hauser@domraveniste.cz +420.725891691

Do Mraveniště mě zavála spleť událostí první poloviny roku 2020. V té době jsem již byla usídlená v Markoušovicích, které byly pro mne vždy druhým domovem od dětství díky mé babičce. Významnou přípravou na práci s dětmi v Mravenčí školce byla pro mne spoluúčast na vzniku a chodu netradiční, respektující a netoxické „školky“ Zvídálkov. Kurz asistenta pro děti od 3-6 let v Mezinárodním Institutu Marie Montessori v Londýně. Život, cestování a práce v různých zemích a kontinentech. A mimo jiné i studium Sociálních a Charitativních prací na Hradecké Univerzitě, kde jsem svou praxi směřovala k rodinám s dětmi a různým neziskovým organizacím.
Jsem zastáncem názoru, že děti jsou ve školkovém věku jako houby nasávající vědomě i nevědomě vše, co se kolem nich děje a je otázkou času, kdy se tyto informace projeví v jejich budoucích životech. Proto průvodcování mravenčím dětem beru jako velké poslání. Pro děti chci být inspirací svou láskou a respektem ke všemu živému i neživému kolem nás. Svou vášní pro pobyt na čerstvém vzduchu lučním, lesním i horském. A v neposlední řadě svou oblibou pro tvořivou činnost od malování, čmárání, patlání, vaření a pečení.

Eva Michlová

eva.michlova@domraveniste.cz +420.605579551

Jmenuji se Eva a jak už mé jméno napovídá miluji život. Ke všemu živému přistupuji s pokorou a vírou, že každý má na světě své místo a poslání. Právě tato životní filosofie mě přivedla i k mému studiu a předchozímu zaměstnání, jehož hlavní náplní byla péče o mentálně postižené osoby. Práce s touto specifickou skupinou osob mě naučila trpělivosti a otevřenosti rozvíjet i drobné dovednosti a schopnosti druhých. Během svého života jsem okusila i jiné obory a žila v Praze, ale můj zarytý patriotismus, vztah k Trutnovsku a touha „dělat zase něco smysluplného“ mě přivedl zpět.
Dnes jsem maminkou dvou dětí. Společně objevujeme zákonitosti přírody i lidského soužití, které mé děti vedou k respektu ke všemu živému a odpovědnosti. Věřím, že tak jako u mých dětí, pomohu objevovat svět i Mravenečkům. Jsem společenská, mám ráda přírodu, zvířata, nejvíce žáby, houbaření, stanování, bylinky, tvoření, hudbu, lípy v květu, ráda jezdím na výlety a poznávám nová místa.

Šárka Janatová Grulichová

sarka.janatova.grulichova@domraveniste.cz +420.607877399

Finance a platby školkovného v dětské skupině a rodinném centru