17. 7. 2023 7:30

Indiánská stezka aneb život indiánů

Kdy
17. 7. 2023 7:30 - 21. 7. 2023 16:30
Kde
Mraveniště, Markoušovice 113, 542 32 Velké Svatoňovice
Pořádá
Mraveniště, z.s.
Vydali jsme se po stopách indiánů, jejich tradic a rituálů. Potkaly nás dny plné dobrodružství, zážitků, her a tvoření, ale také zkoušek. Nezapomněli jsme se ani společně smát a utužovat nová přátelství.

Je to krásný pocit stát se indiány i když jen na pár dní. Celým týdnem nás provázela písnička indiánů z kmene Lakota “He Yama Yo” https://www.youtube.com/watch?v=Lb8qgnf75ng v doprovodu šamanského bubnu.
V pondělí jsme se seznámili s životem indiánů. Děti si vymyslely zkoušky, kterými by chtěly projít. Za splněné zkoušky bylo uděleno orlí pero. Začali jsme si vytvářet indiánský oblek a vyrazili jsme na louku rozeznat některé z bylin. V úterý jsme zjistili, že není tak jednoduché střílet z luku a proto zkouška lovu nebyla zadarmo. Co se nám však dařilo byla spolupráce. Děti byly obvázané lanem do jednoho velkého chumlu a jejich úkolem bylo jít značný kus cesty. Některým se to tak zalíbilo, že pokračovali až do školy. Ve středu byly zkoušky síly a rychlosti, což jsme prověřili štafetovými hrami, lámáním klacku nad hlavou a věšením se na mnohé způsoby. V bazénu jsme také dokončili zkoušku lovu. Ve čtvrtek jsme se vydali na pravou indiánskou stezku. Nevěděli jsme kudy se máme vydat, proto našim úkolem bylo vyluštit šifru, která byla napsaná indiánským písmem. Došli jsme, lépe řečeno plížili jsme se na Studénka, kde indiáni bydlí. Mají velké tee-pee, ve kterém jsme se ubytovali. Zvládli jsme rozdělat oheň, spálili jsme svá jména, abychom přijali ta indiánská, čekala nás stezka odvahy a celkem studená noc. V pátek nás čekala výborná snídaně od maminek, oheň tentokrát rozdělávala děvčata a kluci se ujali vaření polévky. Velká radost byla z toho, že náš indiánský buben šel z ruky do ruky. Zpívalo se, bubnovalo a veselilo. Těšili jsme se domů, ale na druhou stranu nám bylo smutno, že už to vše končí. Poslední společné chvíle při předávání indiánské hlavy, kde byla nalepena orlí pera za splněné zkoušky, poslední slova ocenění a uznání, naposledy zazpívaná píseň indiánů z kmene Lakota a poslední údery do šamanského bubnu….děkujeme za čas strávený s vámi.
Irim a Rychlá Kočka