15. 7. 2019 7:30 Komunitní centrum Škola Školka

Taneční týden

Kdy
15. 7. 2019 7:30 - 19. 7. 2019 15:30
Kde
Mraveniště, Markoušovice 113, 542 32 Velké Svatoňovice
Pořádá
Mraveniště, z.s.
Účinkující
Veronika Kubjátová a Jana Píšová
Přihlášky
online, viz text
Cena
1600 Kč
Ke stažení
Letní týdny v Mraveništi 2019 (application/pdf, 4103 kB)
Tanec uvnitř i venku, různé druhy tanců a pohybově-taneční hry. Reprodukovaná i živá hudba a také přespání s překvapením. Pro dívky 7-13 let.

Poslední den, všichni už odešli a my objevili na tabuli nápis: I love dance - není lepší zpětné vazby po tanečním příměstském táboře. 

Byly s námi milé a krásné dívenky, které v sobě objevovaly každý den něco nového. 
Naše cesta tancem vedla od hlubin nejhlubších, kdy jsme tančili, ale nikdo nás ještě nebyl vidět (schovaní pod prostěradlem). V dalších dnech jsme naslouchali zvukům a rytmům na zemi, přiblížili jsme se africkým domorodcům a tančili v nejtěsnějším spojením se zemí, rytmus pak velmi silně vnímali při poslechu a hře na bubny a didgeridoo. Střed týdne byl o nás, o lidech a naší jedinečnosti, každý si připravil své představení - taneční, hudení, sportovní či jiné - a ostatní si odnášeli domů nové zážitky a zkušenosti. Poté jsme se přenesli do výšin - stávali jsme se větrem, vánkem, naše hedvábné šátky vlály ve větru a my tančili,  přizvali jsme i maminky a společně s nimi jak víly tančily na paloučku. Společně jsme přespali do posledního dne, kdy se všechny naše zážitky propojily. Slunce a vítr nás provázely při procházce po loukách až k houpačce, na které každý vylétl doslova do oblak. Učili jsme se taneční kroky základních lidových tanců, nacvičili společný tanec, doprovázeli se na nejrůznější hudební nástroje a naslouchali hudbě reprodukované, nacházeli svůj tanec v nás.

Každý si pak domů odnesl kromě zážitků i ručně vyráběné drobnůstky. Byl to úžasný holčičí týden.
Veronika Kubjátová a Jana Píšová