12. 8. 2019 7:30 Komunitní centrum Škola Školka

Týden „Kamarádi“

Kdy
12. 8. 2019 7:30 - 16. 8. 2019 15:30
Kde
Mraveniště, Markoušovice 113, 542 32 Velké Svatoňovice
Pořádá
Mraveniště, z.s.
Účinkující
Janina Švecová
Přihlášky
online, viz text
Cena
1600 Kč
Ke stažení
Letní týdny v Mraveništi 2019 (application/pdf, 4103 kB)
Prázdninová dobrodružství - táborový oheň, přespání ve spacáku, nové hry, kamarádi, výlet, nové písničky, legrace, krásná příroda, modré nebe nad hlavou a úsměv na tváři. Pro děti 5-9 let.

Během našich výletů do překrásné markoušovické přírody jsme hráli spoustu her ve skupinách nebo jsme každý zkoušel překonávat sám sebe. Luštili jsme rébusy, cvičili si paměť, procvičovali jsme si prsty při vázání uzlů a hrách s lanem. Procvičovali jsme si i komunikační dovednosti během oblíbené hry“ Jak dědeček měnil až vyměnil“, kdy jsme komunikovali s místními obyvateli, děti poznávaly ochotu dospělých si společně zahrát hru.

Během našeho týdne byli zkušenější táborníci oporou a dobrými kamarády těm méně zkušeným.

V týdnu jsme vyráběli z přírodnin, zdobili jsme voňavé levandulové pytlíčky, ve volných chvílích si každý mohl tvořit podle svých individuálních potřeb.

Táborem se neslo několik rytmických písniček, ke kterým jsme se každý den vraceli, jedna z oblíbených byla Klokaní písnička, jejímuž rytmu jsme s dětmi podlehli, bravurně se někteří zvládli naučit text, proměnit se na skákající klokany a ochotně se dozvídat zajímavosti ze světa zvířat.

Osvědčeným propojením s druhým táborem starších dětí, spolu s Evčou a Zdendou jsme zvládli výlet do Janských Lázní a páteční závěrečné vaření guláše v kotlíku u pověstné markoušovické břízy s houpačkou. To vše za zpěvu a doprovodu kytary a her.

Náš táborový týden byl orámovaný přátelskou atmosférou.

Díky touto cestou paní kuchařce Evičce Veselé a rodičům za spolupráci

Janina Š.