10. 8. 2020 7:30 Komunitní aktivity

Týden s dobrotami a odpočinkem

Kdy
10. 8. 2020 7:30 - 14. 8. 2020 15:30
Kde
Mraveniště, Markoušovice 113, 542 32 Velké Svatoňovice
Pořádá
Mraveniště, z.s.
Účinkující
Eva Portychová
Přihlášky
online
Cena
1600 Kč
Kontakt
eva.portychova@domraveniste.cz, Eva Portychová, ředitelka školy, +420.737162461
Ke stažení
Letní týdny 2020 (application/pdf, 4505 kB)
příprava rozmanitých dobrot

Druhý srpnový týden se v Mraveništi 20 dětí pustilo do výroby různých dobrot a také si užily odpočinek a hry. Každý přinesl něco dobrého ze zahrádky a z borůvek, ostružin a angreštu si táborníci vytvořili nanuky. Z rajčat a okurek pak připravili salát. Z dalšího ovoce a zeleniny pak děti hodně bavilo tvořit různá zvířátka, tvary, dopravní prostředky a vše, co je právě napadlo. Prošly si i zahradu kolem Mraveniště a nasbíraly různé bylinky, ze kterých pak s citronem a cukrem vytvořily výborné sirupy, které po celý týden popíjely. Jeden den se věnovaly pečení a připravily tvarohovou a dvoubarevnou bábovku. Oblíbený byl i cheesecake a bavilo je i tvoření minipizz.

Děti si vyrobily i kuchařské čepice a na slavnostní hostinu připravily z přírodnin ozdobené dřevěné podtácky. Hostinu připravily i pro mladší táborníky z kamarádského tábora a dávaly jim různé hádanky. Všichni si na dobrotách dobře pochutnali.

Celý týden děti chodily i na procházky do okolí a hrály přitom hry. Malí táborníci z vedlejšího tábora připravili zajímavou kamínkovou stezku s příběhy stromů, kterou děti prošly. Také měly v Markoušovicích možnost chvíli si užít štěnátka a koťátka.

Jeden den byl věnován celodenní výpravě a děti navštívily mlýn Dřevíček a pak šly přes Turov do Rokytníku, kde měly možnost si ve včelí farmě koupit med.

Online přihláška zde