19. 7. 2021 7:30 Komunitní aktivity

Týden s hudbou a pohybem

Kdy
19. 7. 2021 7:30 - 23. 7. 2021 15:30
Kde
Mraveniště, Markoušovice 113, 542 32 Velké Svatoňovice
Pořádá
Mraveniště, z.s.
Účinkující
Marta Semerádová, Petra Všetečková
Přihlášky
online
Cena
1600 Kč
Kontakt
eva.portychova@domraveniste.cz, Eva Portychová, ředitelka školy, +420.737162461
Ke stažení
Letní týdny 2021 (application/pdf, 5092 kB)
hudba a rytmus v nás i kolem nás

Potkaly se 4 víly. Každá má na starost jedno roční období, každá je důležitá. Každá z nich má svůj příběh, svůj tanec, svou píseň, svůj rytmus, ale teprve společně tvoří celek.

Holčičí týden s vílami. Tak by se dal zjednodušeně popsat jeden červencový týden v Mraveništi. Každý den jsme prožily jedno roční období, jeden příběh. Každým dnem nás provázela jedna víla, v pátek pak spojily své síly a společně s námi oslavily celý rok.

Na tomto týdnu se sešlo 11 dívek ve věku 5-10 let. Užili jsme si spoustu tvoření, malování, vyrábění, výletů i her. Tvořili jsme náramky z korálků, andílky (pardon, vlastně víly) z ovčí vlny, vyráběli jsme lapače snů, malovali roční období a jejich symboly. Svá těla jsme protáhli při jógových cvičeních a zjišťovali, zda se nám lépe a snáz cvičí samostatně nebo ve dvojici. Bubnovali jsme a tančili, zkoumali, jak to máme se strachem a důvěrou. Zkoušeli jsme vyjádřit naše pocity a emoce nejenom slovy, ale třeba právě hraním na různé hudební nástroje. Hodně času jsme také trávili venku a užívali si společných her na loukách a v lesích v okolí Mraveniště. Při společných aktivitách jsme objevovali, jak je důležitá komunikace a spolupráce a že když udělám radost někomu druhému, o to větší může být i moje vlastní. A stejně jako loni nám na výletech a vycházkách dělala společnost zkušená psí průvodkyně Fidorka, která si to s námi určitě moc užila.

Přihláška