Jana Píšová

jana.pisova@domraveniste.cz +420.773749210

„Janinko, Janinko,“ volal brouček...Tak jak pro malého broučka byla kmotřička Janinka milou útěchou i oporou, tak i já se snažím být tím vším těm nejmenším „mravenečkům“. Všem, kteří přichází z rodiny do prvního dětského kolektivu nabízím otevřenou náruč k pomazlení, pomoc s prvním osamostatněním, volnou hru, malování, zpěv, doprovod při kochání se přírodou, pevný řád dne a roku, a hlavně klid a čas na vše, co potřebují. To vše mám ráda. Už od vysoké školy se pohybuji mezi dětmi, nejprve v kolektivu školním, až nyní s dětmi menšími - plním si tak dávný sen poté, z dob, kdy jsem si oblíbila svou paní učitelku v MŠ. Vyzkoušela jsem si i práci v lesní školce a celodenní pobyt na čerstvém vzduchu, avšak místní zázemí jsem si zamilovala.Jsem dcera přejících rodičů, starší sestra, teta, žena hodného muže a maminka dvou kluků, se kterými bydlím kousek za Hronovem.

Petra Němečková Stypová

petra.nemeckova@domraveniste.cz +420.775023621

Jmenuji se Petra Němečková Stypová a do Mraveniště jsem se dostala skrze snahu založit v Trutnově waldorfskou školu a také díky Walince – kroužku pro rodiče a předškolkové děti, který jsem vedla v trutnovském MC Karolínka. Walinka se již teď přestěhovala do Markoušovic, ostatně jako celá naše rodina. Jsem maminkou tří holek a jednoho kluka, kteří všichni nacházejí v Mraveništi vzdělání a svou smečku větších i menších kamarádů.

Já sama mám za sebou vystudovanou kulturní publicistiku na VOŠP v Praze a španělskou a portugalskou filologii na UP v Olomouci, jazyky však pro mne nikdy nebyly cílem, ale spíš prostředkem, jak se dostat k tomu co mě zajímá. Absolvovala jsem studijní pobyty ve Španělsku, Brazílii a Francii, pár let lektorování španělštiny a češtiny pro cizince a krátkou úsměvnou kariéru vedoucí oddělení španělštiny a češtiny pro cizince na Metropolitní univerzitě Praha, kterou jsem ukončila rozhodnutím nastoupit jako sociální a pečující pracovník do chráněné dílny Eliáš. Za těmito úspěšnými životními kotrmelci vděčím především několika letům na Akademii sociálního umění Tabor a jednomu roku waldorfského semináře, obojí mě naučilo následovat sny, vnímat souvislosti, pracovat ve společenství a důvěřovat pohádkám. Pohádky jsou potravou a lékem pro lidskou duši, ráda je vyprávím a divadelně ztvárňuji a beru to jako své poslání, protože vidím, jak moc jim děti v dnešní přetechnizované době potřebují naslouchat. Jsem ráda, že jsem v Mraveništi potkala spřízněné duše, které to vnímají podobně a pomáhají vytvářet prostor, ve kterém se děti mohou zdravě a šťastně vyvíjet.

Šárka Janatová Grulichová

sarka.janatova.grulichova@domraveniste.cz +420.607877399

Finance a platby školkovného v dětské skupině a rodinném centru