19. 9. 2019–20. 9. 2019, Michal Šafránek Škola

Co to znamená (se) učit spolu?

V druhé polovině září využil školní tým Mraveniště radostnou možnost prožít dva dny společného učení a sdílení v rámci broumovské konference Učení pro život, tentokrát s hlavním tématem pojmenovaným otázkou “Co to znamená (se) učit spolu?”

Zažili jsme přednášky, workshopy a hlavně sdílení v podobě otevřené diskuze při kávě, dobrém jídle či příjemné hudbě s kolegy, kteří se rádi spolu učí a vymýšlí, co dnešní generaci může a má dát škola a jak posunout celé české školství (aneb lepší školství začíná u nás ve třídě, tedy za přispění každého z nás).

Na úvod jsme se vydali skrz filozofické zamyšlení o významu otázek (nejlépe nevyslovených) nebo bytí i žití lidí takových, jací jsou a uznání jinakosti druhého člověka., Zažili jsme rozmanité workshopy vedoucí vždy skrz prožitek určité aktivity od čtenářství přes kreativní uchopení hudebky až po podporu kooperace či uvolnění při józe smíchu. Zamýšleli jsme se i nad významem chyby jako významného projevu a prostředku učení nebo nutností podporovat v dětech to, co umí a soustředit se na to, co se povedlo. Program pestře doplnila umělecká vystoupení od tance po akordeonový orchestr, prohlídka broumovského kláštera a dobré jídlo.

Děkujeme všem organizátorům i účastníkům za příjemné a inspirativní chvíle :-)

A teď máme prostor udělat potřebný krok pro lepší školství - kde jinde než u nás ve třídě a pomocí společné práce.

Blog

Škola