18. 10. 2021–22. 10. 2021, Školní tým Škola

Pes přítel člověka (třída I.)

Celým týdnem nás provázeli psí kamarádi, ale nejen oni. V pondělí nás navštívila nevidomá paní Renata se svým vodícím psem Xantem a oba je doprovázeli ještě jejich přátelé. Seznámili jsme se s jejím příběhem, naučili jsme se mnoho věcí zvládat poslepu, nalít si vodu do hrnečku, rozpoznávat předměty i svoje kamarády, rozeznat mince a bankovky. Víme již, co nevidomým lidem v jejich životě pomáhá, tak aby se jim hezky mezi námi všemi žilo.a
V rámci projektu Lidé kolem nás aneb dospělí dětem jsme se zaměřili na téma - Jak pomáhá pes u policie? Čekalo nás setkání s policisty - Tomášem (tatínkem Aničky a Toníka), s psovody Michalem a Ondřejem a jejich psími pomocníky. Na hřišti jsme viděli jejich skvělou týmovou spolupráci, kdy se musí jeden na druhého vždy spolehnout. Ukázali nám i jak vypadá zásah na člověka nebo jak funguje pes hledající omamné látky. Zažili jsme mnoho zajímavého a nového, i jsme se pobavili - povel “na střed” byl vážně zábava.
Ve čtvrtek jsme prožili venkovní matematiku a český jazyk v lese, po obědě nám ke zpěvu písní Koulelo se jablíčko a Větře, větříčku pomohla nejen kytara, dřívka, triangl, ale i padák :-) V pátek nás naše Miri seznámila s Braillovým slepeckým písmem a dokonce jsme se mohli i Braillovým písmem podepsat. Týden jsme nakonec zakončili obědem poslepu :-)

Blog

Škola